top of page

Компенсація за втрату майна

Громадяни України, які втратили майно внаслідок війни мають право на стягнення компенсації з російської федерації

Детальніше про можливість

Компенсація за втрату майна внаслідок війни та збройної агресії російської федерації є реальним механізмом, який дозволяє постраждалим громадянам відновити справедливість. Українське законодавство та міжнародні правові норми передбачають можливість подання позовів до суду з метою отримання відшкодування збитків.

Постраждалі можуть звернутися до національних судів України, а також до міжнародних судових інстанцій. 


Процес отримання компенсації може бути складним та тривалим, але він є важливим для захисту прав громадян та відновлення справедливості.  

Як це можна зробити?

1. Підготовка позовної заяви.

Наші фахівці допомагають у підготовці позовної заяви, з чітким на правильним формулюванням вимог, підстав для позову та детальне описання обставин справи, правильне зазначення сторін.

2. Збір необхідних документів.

Наша команда допомагає правильно зібрати підтвердження обставин справи, а також інші документи, передбачені законодавством.

3. Надання копій документів іншій стороні.

Ми забезпечуємо надсилання копії позовної заяви та додатків іншій стороні (відповідачу) для забезпечення процесуальної рівності.

4. Подання позовної заяви до суду.

Здійснивши вищевказані пункти, наші фахівці забезпечують подання позовної заяви разом із додатками до суду та надалі здійснюють супроводження справи.

Кількість справ розглянутих у судах України

Для судової системи України така категорія справ є новою, але вже сьогодні ми бачимо, що зʼявляється динаміка зросту розгляду таких справ

Реальні приклади судових рішень

Заявка на отримання правової допомоги

Заявник ознайомлений та погоджується з Публічною офертою та Політикою конфіденційності та умовами обробки персональних даних

Не втрать можливість отримати компенсацію!

Подавай заявку та отримай реальну можливість на відшкодування коштів за втрачене майно.

  • Хто має право на отримання компенсації?
    Право на відшкодування має кожен громадянин України, не залежно від того чи постраждав він фактично від війни станом на сьогоднішній час. Компенсація є гарантованою для кожного, у звʼязку з експропріацією рф українських родовищ, які належать народу України. Згідно зі ст. 13 Конституції України, земля, надра, повітря, води та інші природні ресурси на території України належать Українському народу. Кожен українець має право на справедливу та гарантовану компенсацію від російської федерації за незаконне використання наших національних ресурсів.
  • Яку шкоду можна стягнути?
    Стягнути можливо матеріальну шкоду у розмірі, яка приблизно дорівнює — 530 497 доларів США. Також, можливо стягнути моральну шкоду у розмірі, яка приблизно дорівнює— 120 507 доларів США. Загальна сума стягнення може приблизно становити - 651 004 доларів США (шістсот сорок одна тисяча чотири долари США), або 27 011 002 гривень (двадцять сім мільйонiв одинадцять тисяч двi гривні).
  • Що потрібно для звернення до суду?
    Для звернення до суду людині необхідно підготувати позовну заяву, яка містить чіткий виклад вимог, обґрунтування підстав позову та докази на їх підтвердження. Позовна заява повинна включати повне ім'я позивача та відповідача, їхні адреси та контактну інформацію, а також розрахунок суми стягнення. Необхідно додати копії всіх документів, що підтверджують вимоги позивача, та направити заяву до відповідного суду.
  • Як довго триває розгляд справи в суді?
    Тривалість розгляду справи залежить від кількості справ у суді та складності вашого конкретного випадку. Зазвичай, це може зайняти від кількох місяців до року. Варто зазначити, що підготовка та подання усіх необхідних документів своєчасно може значно скоротити час розгляду справи.
  • Чи потрібна допомога адвоката для подання позову?
    Хоча звернення до суду можна здійснити самостійно, допомога адвоката може бути дуже корисною. Адвокат допоможе правильно оформити позовну заяву, зібрати необхідні докази та забезпечить належний захист ваших інтересів у суді. Це може підвищити ваші шанси на успіх у справі.

Найпоширеніші запитання
та відповіді

bottom of page